Hamam Isıtma Çözümleri

Hamam Isıtma çözümleri yüksek ısı ihtiyaç duyulan bölgelerden biri olup, hamamlar için en etkili ısıtma sistemlerinin başında ise elektrikli döşemeden yerden ısıtma gelmektedir. Isıtmada kullanılan ısıtma kabloları Mermer altına yerleştirildikten sonra çok fonksiyonlu termostatlar ile kontrol edilmesi sağlanır. Mermer altında kullanılan özel Isıtma kabloları en az 20 yıl sorunsuz çalışması için projenize özel tek parça eksiz olarak uygulama yapılmaktadır. Konforlu ve tepkime süresi hızlı ısıtma sistemine sahip olmanız garanti edilir.

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

Elektrikli Hamam Isıtma Çözümleri ve hizmet bölgelerine ulaşmak için tıklayın.

Bize Ulaşın

Hafta içi : 08:30 – 18:00
Cumartesi : 08:30 – 13:00
Pazar : Kapalı

Mesai saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz. Mesai saatleri dışında e-posta ile bilgi isteyebilirsiniz.

Santral  : 0 (232) 458 32 52
Faks       : 0 (232) 458 32 54
Gsm       : 0 (533) 629 59 69  ( Whatsapp )
E-posta : bilgi@konerji.com

Hamam Isıtma; Isıtma Yapılan Bölümler;

  • Sırt Dayama Bölümü: 50cm ya da 100cm yüksekliğinde, sırt dayanan tüm tüm bölümler
  • Oturma alanı: Kurna ve dekoratif üniteler harici tüm oturma alanı ( kese, göbek taşı alanları dahil )
  • Göbek Taşı: Bağımsız göbek taşı ve kese alanı
    Zemin: Menfez ve giderlerin haricinde tüm ayak basma alanları

Tarihi kültürümüzün bir parçası olan hamamlar her zaman bir temizlik sosyalleşme ve kültürel bir ortam olmuştur. Türk insanının vazgeçilmezi olan hamamlar insanlara yaşattığı rahatlama ve hijyen ortamı ile sıklıkla gidilen uğrak yerlerden biridir. Dünyada Türk hamamı otellerde yaygın olarak bulunmakta kültürümüzü temsil etmektedir. Hamamlar; mermer kaplama göbek taşından musluk ve hamam taslarına kadar komplike bir kültür öğesidir. Hamamların ısıtılması da farklı yöntemlerle olmaktadır. Hamam ısıtma; hamamlarda yer alan göbek taşı, duvar ve oturma yerlerinin mermer kaplamalarının altına döşenen kablolar aracılığı ile çalışan bir ısıtma sistemidir. Gerek ekonomik gerekse kullanım kolaylığı sebebiyle hamam ısıtma sistemleri sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir

Elektrikli Hamam Isıtma Kullanım Alanları;

  • Villa Hamamları / Odaların Hamama Dönüştürülmesi Projeleri
  • Ticari Spa / Hamam İşletmeleri
  • Gemicilik Sektörü Kaptan / Misafir Hamamları
  • Turistlik Tesisler
  • Yurtdışı Hamam Projeleri

Elektrikli Kablolu Hamam Isıtma; Isıtma sistemi döşemesi hamam kullanım alanları olan göbek taşı , oturma yerleri ve sırt yaslanılan duvarların mermer zeminleri altına döşenen ince elektrikli kabloların ağ şeklinde döşenmesi ile gerçekleştirilir. Döşenme işlemi sonrası sisteme termostat ve sensörler eklenerek kurulum tamamlanır. Hamam ısıtma projesine bağlı kalınarak döşeme zeminlerinin ısıtılma yoğunluklarına göre kablo ağı yoğunluğu artırılıp azaltılabilmektedir. Gelişmiş teknoloji ile oturma yerleri, duvar ve göbek taşı sıcaklığı farklı santigrat derecelerine ayarlanabilmektedir. Genellikle masaj ve kese uygulamalarının yer aldığı göbek taşı sıcaklığı yüksek tercih edilirken, oturma ve duvar sıcaklıkları daha düşük ayarlanabilmektedir.

Hamam Isıtmada hangi bölgeler ısıtılır ?

Hamam uygulamalarında gerek kendi kültürü gerek kullanım kolaylığı sebebiyle genel olarak yıkanma sırasında temas sağlanan göbek taşı, duvar ve oturma mermer zeminleri ısıtılmaktadır. Teknik olarak hamam içerisinde her alanda ısıtıcı kablo uygulaması yapılabilir. En çok tercih edilen uygulama şekli; sırt bölgesinde 1mt yükseklikte ısıtıcı döşenmesi, oturma alanının tamamı, hamam zemini ve göbek taşıdır. Göbek taşı ise genellikle ikinci bir termostat ile ayrı kontrol edilerek diğer alanlardan daha yüksek sıcaklıklara ayarlanmaktadır. Bahsedilen alanlarda döşeme altından yapılan ısıtıcı uygulaması arzu edilen hamam sıcaklıklarına kısa sürede ulaşılması ve eşsiz bir konfor deneyimi için oldukça zahmetsiz, hızlı ve ekonomik ideal bir çözümdür.

Hamam Isıtma Isınma Maliyetini düşürür mü?

Ticari yapılarda bulunan hamam ünitelerinin ebatları ne olursa olsun özellikle sorunsuz çalışması ve bakım istememesi nedeniyle tercih edilmektedir. Bununla beraber kullanılan enerjinin elektrik olması tüketim açısından da sistem hakkında soru işaretleri yaratabilmektedir. Elektrikli hamam ısıtma sistemleri esnek yapıda ısıtma sistemleridir.

Hamamın istenilen sıcaklıklara ulaşması için gereken zamanı belli oranda kısaltabilir yada daha uzun sürede ekonomik kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Enerjinin verildiği anda 2 saatte kullanıma hazır gelmesi yada sistemin hiç kapanmadan sezon boyunca açık kalarak aynı sıcaklığı korumasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında akıllı termostatlar ile işletmenin kullanım yoğunluğu ve çalışma saatlerine göre sistemi programlayarak otomatik olarak kullanım alışkanlıklarınıza göre çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu esnek çalışma koşulları elektrikli hamam ısıtma sistemlerine benzersiz kullanım rahatlığı getirmenin yanında ısınma maliyetlerinde de düşüş sağlamaktadır.

Sistemi ekonomik kullanım için programlamak, enerjiyi doğru kullanmak işletme maliyetlerinde alternatif ısıtma sistemlerine göre avantajlı tüketim değerlerini beraberinde getirir. Hamam ısıtma sistemleri sürekli bakım istememesi ve geniş alanlara sahip hamamların alternatif ısıtma yöntemleri ile aşırı yakacak kullanımı gerekmesi sebebiyle maliyetleri diğer yöntemlere kıyasla çok düşük olmaktadır. Döşenen sistemin uygulandığı sırada yalıtımın da yapılması ve kullanıma başlanılmasıyla hem ısınma maliyetini düşürmekte hem de alternatiflerine göre sağladığı ekonomi ile kendi maliyetini amorti etmektedir.

Hamam Isıtma Sistemi Bakım Gerektirir mi ?

Elektrikli hamam ısıtıcı sistemler uygulandıkları yapının / zeminin ömrü ile eşdeğer kullanım süreleri sunarlar. Montaj yapılan zemin değişmediği sürece hamam alttan ısıtma sisteminde kullanılan ve döşeme altında kalan ısıtıcı kablolar bozulmaz, deforme olmaz, yıpranmaz, fonksiyonlarını kaybetmez, mükemmel olarak çalışmaya devam ederler.

Arıza Olması Durumunda Ne Yapılır?

Profesyonel ekiplerce uygulanmış bir Hamam ısıtıcı sistem genellikle arıza vermemektedir. ancak olası arıza durumunda teknolojik makinalar ile arıza tespit çalışması yapılmakta ve en kısa sürede problem giderilmektedir. Hamam ısıtma sistemlerinde ısıtıcı kablolar yada önceden ölçüye uygun hazırlanmış ısıtıcı şilteler; sırt, oturma, zemin yada göbek taşı gibi alanlarda birbirinden ayrı olarak döşenmektedir. Kabloda olabilecek her hangi bir arıza sadece kendi bölgesinde arızaya sebebiyet verecektir. Sistem çalışmaya devam edecek olup sadece müdahale edilecek alan soğuk kalacaktır.
Hamam ısıtma sistemimiz işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek kesintisiz hizmet vermek üzerine tasarlanmaktadır.

Hamam Isıtma Elektrik Çarpmasına Sebep Olur mu?

Hamam ısıtıcı sistemler olası topraklama ve elektrik sigorta sistemlerine bağlanmakta kaçak ya da arıza durumunda koruma sistemleri devreye girmektedir. Sistemin elektrikli oluşu ve kaliteli malzeme kullanılması sebebiyle de buharlı sistemlerde gerçekleşen patlamalar ve ölümlü kazalar meydana gelmemektedir.

Hamam Isıtma Sisteminin Ömrü Ne Kadardır?

Hamam alttan ısıtma sisteminin ömrü tecrübeli personel ve kaliteli malzeme kullanılma koşulu ile döşenecek hamam binası ile aynı olmaktadır. Sistem kurulumu gerçekleştirilirken gerekli bakımlar gerçekleştirilerek kullanım ömrü bina ömrü ile aynı olarak hedeflenmektedir.

Amacına uygun kullanılması şartıyla belirlenen ömrün tamamıyla sağlıklı bir biçimde kullanılması mümkündür. Hamam uygulamaları genelde ömürlük olmaktadır.

30 yıllı aşkın tecrübemiz göz önünde bulundurularak şuana kadar hiç bir şikayet alınmamıştır.

Hamam Isıtma Neme ve Buhara Bağlı Sorun Yaşanır mı?

Söz konusu ısıtma sistemleri döşeme esnasında gerekli yalıtım ve koruma önlemleri gerçekleştirilerek uygulanırlar. Döşeme için kullanılan kabloların kaplaması neme suya ve darbele karşı dayanıklı olarak üretilmiştir.

Isıtma sisteminin metal içermemesi ve koruyucu kaplamalara sahip olması sebebiyle su, nem vb. sebeplerle çürümesi mümkün değildir.

Hamam Isıtma Evlere Uygulanabilir mi ?

Bazı lükse evler kendi mini hamamlarına sahip olabilmektedir. Hamam ısıtıcı sistemlerin bu mini hamamların konforunu artırmak için uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur.

Mermer kaplama ile oluşturulmuş banyolara hamam ısıtıcı sistemleri uygulanabilerek mini göbek taşı ısıtmada ultra konfor sağlayabilmektedir. Burada belirleyici unsur kullanıcının istek ve beklentileridir.