Ayna Isıtma / Ayna Buğu Önleme

Banyodaki ayna ısıtma sistemi, banyo veya duş aldıktan sonra ayna yüzeyinin sıcak buharlardan arındırılmasını sağlayan oldukça yeni bir buluş. Isıtmalı banyo aynaları, oda sıcaklığı ve nem seviyesinden bağımsız olarak buğulanmayı ve lekelenmeyi önler. Böyle bir cihaz, sakinler için ek konfor yaratır, ısıtma, damla oluşumunu ve ardından lekelerin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Estetik özelliklerinin yanı sıra ısıtma, ayna elemanlarının yüzeyini yüksek nemin zararlı etkilerinden korur.
Hamam Isıtma
Ayna Isıtma / Ayna Buğu Önleme
Devi

Dünya Çapında Servis ve Destek

Dünyadaki en büyük elektrikli döşemeden ısıtma sistemi üreticisi olan DEVI, Norveç’ten Yeni Zelanda’ya, Çin’den Kanada’ya kadar gelişmiş global bir satış şirketi vesatış ofisi ağına sahiptir.

Her DEVI ofisinde, sistem kurulumunuza veya kullanımınıza yardım edebilecek yeterlilikte uzman eleman bulunmaktadır.

Deviflex ısıtma kablolarında 20 yıldır.

Bize Ulaşın

Hafta içi : 08:30 – 18:00
Cumartesi : 08:30 – 13:00
Pazar : Kapalı

Mesai saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz. Mesai saatleri dışında e-posta ile bilgi isteyebilirsiniz.

Santral  : 0 (232) 458 32 52
Faks       : 0 (232) 458 32 54
Gsm       : 0 (533) 629 59 69  ( Whatsapp )
E-posta : bilgi@konerji.com

Ayna Isıtma Hizmet Bölgeleri

Elektrikli Ayna Isıtma Çözümleri ve hizmet bölgelerine ulaşmak için tıklayın.

Ayna Isıtma Mobil Site

Elektrikli Ayna Isıtma / Buğu Önleme Çözümleri ve hizmet bölgeleri mobil site.

Neden DEVI Elektrikli Döşemeden Isıtma ?

DEVI Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin kurulum maliyeti ;sulu sistem ve radyatörlü sistem ve diğer ısıtma sistemleri ile karşılaştırıldığında çok daha ucuzdur.Elektrikli döşemeden ısıtma sistemi binaya gelen elektrik enerjisi ile çalışır ve diğer sistemler gibi harici bir yer kaplayan ve aynı zamanda tehlike ibraz eden; boru, gaz tankı, yağ tankı, pompa vb gibi ekipmanlar içermez.

Evinizin en efektif ve ekonomik ısıtmasını sağlayacak sistem elektrikli döşemeden ısıtmadır. Bu sayede fazladan enerji sarfiyatı olmadan ortamda konfor sıcaklığını sağlayabilirsiniz.

Devireg zaman ayarlı akıllı termostatlar sayesinde enerji sarfiyatı olmadan konfor sıcaklığı sağlanır.

Ev ve işletme sahipleri bir banyo tasarımı seçerken tüm iç detayların kendilerine uzun yıllar hizmet etmesini beklerler. Kuşkusuz bu, herhangi bir banyonun vazgeçilmez bir özelliği için de geçerli olan en görsel ürün bir aynadır.

Bununla birlikte, genellikle aynanın arka yüzeyinin agresif bir ortamın etkisi altında özelliklerini kaybetmesi olur – sıcaklık ve nemdeki sürekli değişiklikler ayna ömrünü azaltır ve ayna niteliğini bozmaktadır.

Amalgam veya cıva gibi kaplamayı nemden korumanın ve dolayısıyla aynanın ömrünü uzatmanın birkaç yolu vardır.

Ayna Isıtma Sistemi Nasıl Düzenlenir?

Şık ve orijinal aynalar farklı üreticiler tarafından üretilmektedir. Ürünün ön kısmı, arka tarafında ısıtma elemanları bulunan temperli cam ile temsil edilmektedir. Isıtma sistemi şebekeden beslenirken elektrik tüketimi oldukça ekonomiktir.

Çalışma sırasında, arka panel soğuk kalırken, ısıtma elemanı aynanın yansıtıcı yüzeyine etki eder. Kurulum sırasında ısıtma sistemini banyodaki ışık anahtarıyla birleştirmek daha uygundur. Isıtma sıcaklığı 40C°’ye ulaşır. Isıtıcı, ışığın banyoya dahil edilmesiyle aynı anda çalışmaya başlar.

Aynaları ısıtmak için çeşitli ısıtma elemanları kullanılır :

 • Isıtma Kabloları
 • Karbon Isıtma Filmi

Ayna Isıtma / Ayna Buğu Önleme Kullanım Alanları;

 • Otel Banyo Aynaları
 • Hamam ve spa aynaları
 • Berber – Kuaför aynaları
 • Özel Konut ve Villalar
 • Banyo aynası ve Banyo Mobilyası Üretici Firmaları

Buğu önleyiciler kablolu-şilteli ve folyolu olmak üzere 2 ayrı ürün grubu şeklinde imal edilmektedir.

Kablolu- şilteli ürünlerimiz Danimarka’ dan ithal edilmektedir. Karbon ürünlerimiz Güney Kore imalatı olup ölçülü kesim , kablolama ve sonlandırma firmamızca yapılır.

Isıtmalı Aynaların Faydaları;

 • Küçük banyolarda bile aynanın buğulanmasını önler;
 • Duş aldıktan sonra ayna temiz ve berrak kalır;
 • Kurulum kolaylığı;
 • Düşük maliyetli;
 • Isıtma yeni ve eski bir aynaya monte edilebilir;
 • Operasyon sırasında minimum finansal maliyetler;
 • Isıtma elemanları normal bir ev güç kaynağına bağlanır;
 • Güvenlik;
 • Ek bakım gerektirmez;
 • Banyo ve mutfak için idealdir.

Isıtmalı ayna uygun bir şeydir ve rahatlığa değer veriyorsanız, kendiniz için doğru seçeneği seçtiğinizden emin olun. Bu tip aynaların montajı için sadece uzmanlarla iletişime geçin .

Devi Şilteli Ayna Arkası Buğu Giderici
Buğulanan aynalar, özellikle hızlıca buhar ile kaplanan küçük banyolarda rahatsız edici olabilmektedir. DEVI bu probleme basit ve görünmez bir çözüm sunar: ayna arkasına ısıtma şiltesi montajı.

Bu şilte aynayı ısıtır ve sıcaklık farkının yarattığı etkiyi ortadan kaldırır. Ayna arkası buğu giderici ısıtma şiltesini banyo ışığı ile birlikte açılacak şekilde ayarlayabilisiniz. Bu şekilde, 60 W’ı aşmayacak bir enerji sarfiyatı ile “buharsız” bir konfor sağlayabilirsiniz.

Isıtma şiltesinin ayna arkasına yerleştirilmesi kolaydır. Ancak, ana güç kaynağı ile olan bağlantıların yetkili bir elektrikçi tarafından yapılması gerektiğini unutmayın. Ayna arkası buğu giderme için DEVIfoil™ Mirror ürününü tavsiye ederiz

Banyo aynasını korumak neden gereklidir?

Şu anda üreticiler, amalgam kaplamalı, yani alüminyum veya gümüşten yapılmış yansıtıcı bir tabakaya sahip aynalar üretiyorlar. Aynı zamanda sofistike çok katmanlı kaplama teknolojisi uygulanmaktadır. Bu, ayna katmanını olumsuz dış etkilerden tamamen izole etmenizi sağlar. Gümüş amalgam daha dayanıklı olarak kabul edilir, ancak fiyatı alüminyumdan birkaç kat daha yüksektir.

Isıtma neden hayatı kolaylaştırır?

Banyodaki herhangi bir sıcaklık farkı ile su buharı ayna üzerinde yoğunlaşır ve “terlemeye” başlar. Fizik yasalarının bu son derece uygunsuz tezahürü, aynanın yüzeyinin ısıtılmasıyla kolayca ortadan kaldırılabilir.

Ek olarak, ısıtılmış bir ayna daha iyi korumaya sahip olacaktır: su buharı yoktur, bu nedenle nemin zararlı etkileri yoktur.

Aynaları ısıtmak için aşağıdaki seçenekler mevcuttur:

Bazı ev sahipleri yerden ısıtma sistemi kullanır. Böyle bir sistem sadece geniş alanlı aynalar için uygun olabilir, çünkü kablo ısıtma şiltelerinin genişliği 0,5 m’dir ve 1 m’den daha kısa bir halının bulunması olası değildir.

Böyle bir sistemin montajı basittir – önce kablo, fayans yapıştırıcısı kullanılarak duvara yapıştırılır, daha sonra duvarın bu bölümüne basınçla bir ayna yapıştırılır. Sistem, zemine kurulum durumunda olduğu gibi bir termostat aracılığıyla ağa bağlanır.

Elektrikli ısıtma sistemi de aynı şekilde kurulabilir. Aradaki fark, ısıtma filminin ince olması ve doğrudan aynanın arkasına yapıştırılabilmesidir. Daha sonra ayna duvara monte edilir.