Elektrikli Döşemeden Isıtma

Elektrikli Yerden Isıtma

Elektrikli Yerden Isıtma hizmet bölgelerine ulaşmak için tıklayın.

Bize Ulaşın

Hafta içi : 08:30 – 18:00
Cumartesi : 08:30 – 13:00
Pazar : Kapalı

Mesai saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz. Mesai saatleri dışında e-posta ile bilgi isteyebilirsiniz.

Santral  : 0 (232) 458 32 52
Faks       : 0 (232) 458 32 54
Gsm       : 0 (533) 629 59 69  ( Whatsapp )
E-posta : bilgi@konerji.com

Elektrikli Döşemeden Isıtma Nedir?

Elektrikli döşemeden ısıtma; herhangi bir elektrikli döşemeden ısıtma kablosu veya rezistans kablolarından yararlanılmak koşuluyla zemine uygulanan yerden ısıtma türüne denir. Elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüştürüldüğü sistem, maksimum verimlilik sağlar.

Elektrikli Döşemeden Isıtmada Hangi Malzemeler Oluşturur?

Elektrikli döşemeden ısınma teknolojilerinde ana bileşen olarak ince ısıtma kablolarını gösterebiliriz. Bunlar ortalama 5-6 mm civarında olan, hassas kablolardır. Montajın daha kolay olması açısından fabrikasyon olan soğuk uçlara başvurulabilir. Bunlar ısıtıcı şilteler olarak bilinir ve farklı güçlerde hazırlanabilir.

Zemine ana bileşenler uygulandıktan sonra, termostat, sensör gibi yukarıda kalan ve görünür olan materyaller dahil olur. Sistem büyük ölçüde zeminin altında yer alacağı için dekorasyon açısından size engel olan hiçbir şey olmaz. Aynı zamanda görünen kablolarla kötü bir görüntünün oluşması engellenir.

Elektrikli Döşemeden Isıtma Nerelerde Kullanılır?

Döşemeden ısıtma sistemleri arasında her zaman rağbet gören elektrikli ya da bir başka ifadeyle kablolu ısıtma uygulamaları, günümüzde pek çok mekanda rahatlıkla tercih edilebilir. Bu konudaki çeşitlilik zaten sistemin ne denli uygulanabilir olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Konutlarda, hastane, okul gibi büyük binalarda, iş hanlarında, rezidanslarda, hamamlarda, kış bahçelerinde, yüzme havuzlarında tercih edilebilir.

Elektrikli Döşemeden Isıtma Maliyeti

Sistemi yaşam alanları için kurmayı planlayan kişiler ilk olarak “Elektrikli Döşemeden ısıtma ne kadar yakar?” sorusu üzerine kafa yoruyor. Elektrikli Döşemeden ısıtma sistemleri fiyatları konusunda sabit veriler sunmak pek olası değildir. Çünkü bu sistemde fiyatı etkileyen pek çok değişken söz konusudur. Genel olarak elektrikli yerden ısıtma maliyet açısından kullanıcıların bütçelerini zorlamaz. En azından kurulum aşamasında yapılan harcamalar, uzun vadede tasarruf çözümleri olarak geri döner.

Elektrikli Döşemeden Isıtma Kullanım Alanları

  • Konut (Daire, Villa) ,Okul, Hastane, Cami, Toplu konutlar (Kooperatif), Türk hamamı, Yüzme havuzları, Kış bahçeleri, Seralar, Hava alanlarında,
  • Her türlü yol, rampa, garaj girişi, otoyol ve köprülerin açık alanlarında yolun tümüne veya kısmı olarak kar ve buz eritme amaçlı,
  • Çatı ve saçaklarda buz sarkıtlarının oluşmasını önleme yanında saçaklardaki ve çatıda karın birikmesini önlemek amaçlı,
  • Su, yangın gibi borularının donmasını önlemek amacı ile,
  • Uydu veya antenlerin üzerinde oluşacak buzlanmayı veya birikecek karı önlemek amacı ile,
  • İnşaatlarda beton kurutma veya sertleştirme amaçlı,
  • Yaya yolları veya merdivenlerde kar ve buz oluşumunu önlemek amaçlı,
  • Fabrika ve imalatlarda büyük tankların ısıtılmasında kullanılabilir.