Banyo Isıtma Çözümleri

Banyo Yerden Isıtma, Banyolar ıslak hacimler olduğundan hem kurutma hem de ısıtma için Kablolu zeminden ısıtma uygulaması son derece konforludur. Bir mekanın ısıtılması söz konusu olduğunda banyolar benzersizdir, çünkü sonbahar ve kış aylarında soğuğu kolayca hissederler.

Artan nemi, nemli havluları ve soğuk karo zeminleri ekleyin ve zevkli bir deneyim olması gereken şey, dişleriniz soğuktan takırdamaya başlamadan önce sıcak suyu duşa sokma yarışına dönüşebilir.

Hamam Isıtma
Devi

Dünya Çapında Servis ve Destek

Dünyadaki en büyük elektrikli döşemeden ısıtma sistemi üreticisi olan DEVI, Norveç’ten Yeni Zelanda’ya, Çin’den Kanada’ya kadar gelişmiş global bir satış şirketi vesatış ofisi ağına sahiptir.

Her DEVI ofisinde, sistem kurulumunuza veya kullanımınıza yardım edebilecek yeterlilikte uzman eleman bulunmaktadır.

Deviflex ısıtma kablolarında 20 yıldır.

Bize Ulaşın

Hafta içi : 08:30 – 18:00
Cumartesi : 08:30 – 13:00
Pazar : Kapalı

Mesai saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz. Mesai saatleri dışında e-posta ile bilgi isteyebilirsiniz.

Santral  : 0 (232) 458 32 52
Faks       : 0 (232) 458 32 54
Gsm       : 0 (533) 629 59 69  ( Whatsapp )
E-posta : bilgi@konerji.com

Banyo Isıtma Hizmet Bölgeleri

Elektrikli Banyo Isıtma Çözümleri ve hizmet bölgelerine ulaşmak için tıklayın.

Banyo Isıtma Mobil Site

Elektrikli Banyo Isıtma Çözümleri ve hizmet bölgeleri mobil site.

Neden DEVI Elektrikli Döşemeden Isıtma ?

DEVI Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin kurulum maliyeti ;sulu sistem ve radyatörlü sistem ve diğer ısıtma sistemleri ile karşılaştırıldığında çok daha ucuzdur.Elektrikli döşemeden ısıtma sistemi binaya gelen elektrik enerjisi ile çalışır ve diğer sistemler gibi harici bir yer kaplayan ve aynı zamanda tehlike ibraz eden; boru, gaz tankı, yağ tankı, pompa vb gibi ekipmanlar içermez.

Evinizin en efektif ve ekonomik ısıtmasını sağlayacak sistem elektrikli döşemeden ısıtmadır. Bu sayede fazladan enerji sarfiyatı olmadan ortamda konfor sıcaklığını sağlayabilirsiniz.

Devireg zaman ayarlı akıllı termostatlar sayesinde enerji sarfiyatı olmadan konfor sıcaklığı sağlanır.

Banyo Isıtma; Isıtma Yapılan Bölümler;

  • Isıtma yapılması istenilen bölgelerin, zeminin tamamına yapılmaktadır.

Yeni eviniz için, mutfak veya banyonuzu yenilemek istiyor ve evinizde radyatörler görmek istemiyorsanız, her türlü döşeme ve zemin tipinde yüksek kaliteli ürünlerimizle en verimli şekilde evinizi ısıtmayı garanti ediyoruz.

Neyse ki, aylık elektrik faturalarınızın fırlamasına neden olmayacak, sakinleşmenin yolları var. Bu yazıda, bir banyo için en iyi ısıtma seçeneğine bakalım.

Elektrikli Banyo Isıtma Kullanım Alanları;

  • Villa banyo / Odaların banyo dönüştürülmesi Projeleri
  • Otel banyoları
  • Gemicilik Sektörü Kaptan / Misafir banyoları
  • Turistlik Tesisler
  • Yurtdışı banyo Projeleri

Elektrikli Kablolu Banyo Isıtma; Isıtma sistemi döşemesi banyo kullanım alanları olan zeminleri altına döşenen ince elektrikli kabloların ağ şeklinde döşenmesi ile gerçekleştirilir. Döşenme işlemi sonrası sisteme termostat ve sensörler eklenerek kurulum tamamlanır. Banyo ısıtma projesine bağlı kalınarak döşeme zeminlerinin ısıtılma yoğunluklarına göre kablo ağı yoğunluğu artırılıp azaltılabilmektedir.

Banyo Isıtmada hangi bölgeler ısıtılır ?

Banyo uygulamalarında gerek kendi kültürü gerek kullanım kolaylığı sebebiyle genel olarak zemin tüm yüzeyi ısıtılır. Bahsedilen alan döşeme altından yapılan ısıtıcı uygulaması arzu edilen banyo sıcaklıklarına kısa sürede ulaşılması ve eşsiz bir konfor deneyimi için oldukça zahmetsiz, hızlı ve ekonomik ideal bir çözümdür.

Banyo Isıtma Isınma Maliyetini düşürür mü?

Yaşam alanınıza özel yapılan banyoların ebatları ne olursa olsun özellikle sorunsuz çalışması ve bakım istememesi nedeniyle tercih edilmektedir. Bununla beraber kullanılan enerjinin elektrik olması tüketim açısından da sistem hakkında soru işaretleri yaratabilmektedir. Elektrikli banyo ısıtma sistemleri esnek yapıda ısıtma sistemleridir.

Banyo istenilen sıcaklıklara ulaşması için gereken zamanı belli oranda kısaltabilir yada daha uzun sürede ekonomik kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Enerjinin verildiği anda 2 saatte kullanıma hazır gelmesi yada sistemin hiç kapanmadan sezon boyunca açık kalarak aynı sıcaklığı korumasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında akıllı termostatlar ile işletmenin kullanım yoğunluğu ve çalışma saatlerine göre sistemi programlayarak otomatik olarak kullanım alışkanlıklarınıza göre çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu esnek çalışma koşulları elektrikli hamam ısıtma sistemlerine benzersiz kullanım rahatlığı getirmenin yanında ısınma maliyetlerinde de düşüş sağlamaktadır.

Sistemi ekonomik kullanım için programlamak, enerjiyi doğru kullanmak işletme maliyetlerinde alternatif ısıtma sistemlerine göre avantajlı tüketim değerlerini beraberinde getirir. Banyo ısıtma sistemleri sürekli bakım istememesi ve geniş alanlara sahip banyolar alternatif ısıtma yöntemleri ile aşırı yakacak kullanımı gerekmesi sebebiyle maliyetleri diğer yöntemlere kıyasla çok düşük olmaktadır. Döşenen sistemin uygulandığı sırada yalıtımın da yapılması ve kullanıma başlanılmasıyla hem ısınma maliyetini düşürmekte hem de alternatiflerine göre sağladığı ekonomi ile kendi maliyetini amorti etmektedir.

Banyo Isıtma Sistemi Bakım Gerektirir mi ?

Elektrikli Banyo ısıtıcı sistemler uygulandıkları yapının / zeminin ömrü ile eşdeğer kullanım süreleri sunarlar. Montaj yapılan zemin değişmediği sürece banyo alttan ısıtma sisteminde kullanılan ve döşeme altında kalan ısıtıcı kablolar bozulmaz, deforme olmaz, yıpranmaz, fonksiyonlarını kaybetmez, mükemmel olarak çalışmaya devam ederler.

Arıza Olması Durumunda Ne Yapılır?

Profesyonel ekiplerce uygulanmış bir banyo ısıtıcı sistem genellikle arıza vermemektedir. ancak olası arıza durumunda teknolojik makinalar ile arıza tespit çalışması yapılmakta ve en kısa sürede problem giderilmektedir. Banyo ısıtma sistemlerinde ısıtıcı kablolar yada önceden ölçüye uygun hazırlanmış ısıtıcı şilteler; ısıtma yapılacak yüzeyin tamamına döşenmektedir. Kabloda olabilecek her hangi bir arıza sadece kendi bölgesinde arızaya sebebiyet verecektir. Sistem çalışmaya devam edecek olup sadece müdahale edilecek alan soğuk kalacaktır.
Banyo ısıtma sistemimiz işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek kesintisiz hizmet vermek üzerine tasarlanmaktadır.

Banyo Isıtma Elektrik Çarpmasına Sebep Olur mu?

Banyo ısıtıcı sistemler olası topraklama ve elektrik sigorta sistemlerine bağlanmakta kaçak ya da arıza durumunda koruma sistemleri devreye girmektedir. Sistemin elektrikli oluşu ve kaliteli malzeme kullanılması sebebiyle de buharlı sistemlerde gerçekleşen patlamalar ve ölümlü kazalar meydana gelmemektedir.

Banyo Isıtma Sisteminin Ömrü Ne Kadardır?

Banyo alttan ısıtma sisteminin ömrü tecrübeli personel ve kaliteli malzeme kullanılma koşulu ile döşenecek hamam binası ile aynı olmaktadır. Sistem kurulumu gerçekleştirilirken gerekli bakımlar gerçekleştirilerek kullanım ömrü bina ömrü ile aynı olarak hedeflenmektedir.

Amacına uygun kullanılması şartıyla belirlenen ömrün tamamıyla sağlıklı bir biçimde kullanılması mümkündür. Banyo uygulamaları genelde ömürlük olmaktadır.

30 yıllı aşkın tecrübemiz göz önünde bulundurularak şuana kadar hiç bir şikayet alınmamıştır.

Banyo Isıtma Neme ve Buhara Bağlı Sorun Yaşanır mı?

Söz konusu ısıtma sistemleri döşeme esnasında gerekli yalıtım ve koruma önlemleri gerçekleştirilerek uygulanırlar. Döşeme için kullanılan kabloların kaplaması neme suya ve darbele karşı dayanıklı olarak üretilmiştir.

Isıtma sisteminin metal içermemesi ve koruyucu kaplamalara sahip olması sebebiyle su, nem vb. sebeplerle çürümesi mümkün değildir.